• Polana Głodówka

  Polana Głodówka

  Polana Głodówka - położona przy drodze z Bukowiny Tatrzańskiej do Morskiego Oka. Jeden z najpiekniejszych punktów widokowych, z którego można podziwiać panoramę Tatr. Powyżej polany znajduje się Schronisko Górskie ZHP "Głodówka"
 • Przełom Białki pod Krempachami

  Przełom Białki pod Krempachami

  Przełom Białki pod Krempachami - rezerwat przyrody, na ktorego terenie znajduje się Jaskinia Oblazowa, gdzie znaleziono m.in. najstarszy na świecie bumerang z ciosu mamuta. W rezerwacie kręcono "Janosika"
 • Polana Rusinowa

  Polana Rusinowa

  Polana Rusinowa - (ok 1200 m n.p.m.) - rozległa łąka położona u podnóża Tatr Wysokich. Prowadzą z niej liczne szlaki, m.in. na szczyt Gęsia Szyja (1989 m n.p.m.) oraz do Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach.
 • Morskie Oko

  Morskie Oko

  Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach (50 m głębokości), położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395m n.p.m. i otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich.
 • Kasprowy Wierch

  Kasprowy Wierch

  Kasprowy Wierch - szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m, na który kursuje kolej linowa z Kuźnic. Kasprowy Wierch jest powrzechnie znanym ośrodkiem narciarskim. Na szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne.
 • Kaplica na Jaszczurówce

  Kaplica na Jaszczurówce

  Kaplica na Jaszczurówce - kościół parafii rzymskokatolickiej w Toporowej Cyrhli, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza i zbudowany w latach 1904-1907. Jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego.
 • Zakopane

  Zakopane

  Zakopane - najwyżej usytuowane miasto w Polsce, położone u stóp Tatr i stanowiące część Podhala, siedziba powiatu tatrzańskiego. Nazywany zimową stolicą Polski. Nad miastem góruje Giewont (1894 m n.p.m.)
 • Gubałówka

  Gubałówka

  Gubałówka - (1126 m n.p.m.) szczyt na który prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, popularny wśród turystów ze względu na walory widokowe i liczne atrakcje (restauracje, stoiska z pamiątkami, zjeżdżalnię).
 • Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska -  druga co do wielkości dolina w polskich Tatrach (ok. 9km długości). W Dolinie znajduje się kilka jaskiń (m.in. Mroźna, Mylna, Smocza Jama) oraz schronisko na Hali Ornak. Szlak rozpoczyna się w Kirach.
 • Dolina Chochołowska

  Dolina Chochołowska

  Dolina Chochołowska - najdłuższa (10km) dolina w polskich Tatrach, położna we wsi Witów. Szlak rozpoczyna się na Siwej Polanie. Dolinę wieńczy Polana Chochołowska ze Schroniskiem Górskim PTTK (czas dojścia ok 2:10 h). Do Polany można także dojechać na rowerze (możliwość wypożyczenia), bryczką górską lub kolejką turystyczną.
load more hold SHIFT key to load all load all